2014

TYGODNIK NOWY – 04 listopada 2014

Rada Osiedla Górne zorganizowała kolejne spotkanie z mieszkańcami

Premia za aktywność

Prężnie działający przedstawiciele Rady Osiedla Górne na czele z jej przewodniczącym Włodzimierzem Kasowskim oraz Wiktorem Kiprowskim – Przewodniczącym Zarządu Osiedla zorganizowali kolejne spotkanie z mieszkańcami.
Prowadzący zebranie przedstawili zebranym m.in. wyniki konsultacji społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego na rok 2015, a także przedstawienie propozycji do projektu budżetu inwestycji Gminy Piła na osiedlu Górnym na kolejny rok.
Mieszkańcy Górnego podczas konsultacji społecznych do budżetu obywatelskiego na rok 2015 okazali się najaktywniejsi. Efektem tego jest to, że z tego osiedla do realizacji skierowanych zostanie najwięcej inwestycji. Z 12 zaplanowanych w mieście przedsięwzięć, aż cztery dotyczą właśnie Górnego, gdyż otrzymały najwięcej głosów.
W szczególności są to:
– modernizacja boiska do piłki nożnej, ogrodzenie placu gry, stworzenie miejsc z punktami małej architektury na obszarze pomiędzy kościołem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych a pawilonem handlowym
– dokończenie budowy ciągu pieszego z oświetleniem – Pasaż Pantaleona Szumana na odcinku od ul. Orzeszkowej do ul. Kasprowicza
– ustawienie 4 wież lęgowyk dla jerzyków
– zagospodarowanie terenu pomiędzy ul. Żeromskiego-Wyszyńskiego-Wyspiańskiego-Orzeszkowej utwarzenie terenu z dojazdem do budynków mieszkalnych, uporządkowanie zieleni, oświetlenie i budowa przejścia dla pieszych w obszarze drzew, montaż na trawniku urządzeń do street workout’u.
Wymienione inwestycje są zatem swoistą „premią” za aktywnośc mieszkańców podczas konsultacji społecznych przy tworzeniu budżetu obywatelskiego.

faktypilskie.pl INTERNETOWY DZIENNIK POWIATU PILSKIEGO 30 październik 2014

Omówienie wyników konsultacji społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego na rok 2015, a także przedstawienie propozycji do projektu budżetu inwestycji Gminy Piła na osiedlu Górnym na przyszły rok – to główne tematy poruszone na zebraniu zorganizowanym przez Radę Osiedla Górne.

Podobnie jak w przypadku „konsultacji chodnikowych”, tak i podczas konsultacji społecznych do budżetu obywatelskiego na rok 2015, mieszkańcy Górnego okazali najaktywniejsi. W efekcie z tego osiedla do realizacji skierowanych zostanie najwięcej inwestycji. Z 12 zaplanowanych w mieście przedsięwzięć, aż cztery dotyczą Górnego:

– modernizacja boiska do piłki nożnej, ogrodzenie placu gry, stworzenie miejsc z punktami małej architektury na obszarze pomiędzy kościołem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych, a pawilonem handlowym
– dokończenie budowy ciągu pieszego z oświetleniem – Pasaż Pantaleona Szumana na odcinku od ul. Orzeszkowej do ul. Kasprowicza
– ustawienie 4 wież lęgowych dla jerzyków
– zagospodarowanie terenu pomiędzy ul. Żeromskiego – Wyszyńskiego – Wyspiańskiego – Orzeszkowej utwardzenie terenu z dojazdem do budynków mieszkalnych, uporządkowanie zieleni, oświetlenie i budowa przejścia dla pieszych w obszarze drzew, montaż na trawniku urządzeń do street workout’u

– Jak zauważono na spotkaniu, w ciągu 9 lat istnienia Rady Osiedla Górne dokonano tam inwestycji na prawie 80 mln zł. To miło, że tak dobrze nam się współpracuje, że działania są skuteczne, a osobiście liczę, że w przyszłym roku na X-lecie Rady będziemy mieli już okrągłą liczbę inwestycji na kwotę 100 mln zł. Nie będzie to łatwe, ale uważam, że wszyscy idziemy w dobrym kierunku. Myślę, że możemy być dumni z Górnego! – mówi Jacek Bogusławski, radny Rady Miasta.

Na spotkaniu nie zabrakło informacji o przedsięwzięciach dotyczących obchodów X-lecia Rady Osiedla Górne, a także odpowiedzi na pytania stawiane przez mieszkańców, którzy zgłaszali swoje uwagi i problemy.