Rusza zbiórka pieniędzy na drugi film poświęcony dziejom Osiedla Górnego w Pile!

Na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na kolejny film poświęcony dziejom Osiedla Górnego w Pile. W drugiej części zostaną przedstawione charakterystyczne obiekty, jak i mało znane lub zupełnie zapomniane miejsca zlokalizowane na terenie osiedla.

Opowiemy o ul. Mickiewicza będącej jednym z przykładów rozwoju budownictwa mieszkaniowego na terenie Piły w latach 40. i 80. XX w. oraz kompleksie cmentarzy założonych w tym rejonie w 1914 r. Następnie odwiedzimy pl. Inwalidów i opowiemy o kompleksie koszarowym żandarmerii przy ul. Wyspiańskiego, po którym nie ma już dziś śladu. Opowiemy o obozie dla robotników przymusowych mieszczącym się na terenie lotniska oraz o dziejach tego kompleksu po zakończeniu II wojny światowej. Odwiedzimy również Pilskie Muzeum Wojskowe prezentując jego zbiory oraz wystawę poświęconą historii lotnictwa w Pile. Wreszcie opowiemy o dawnym Szpitalu Miejskim przy al. WP i Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego – przez wiele lat będącego największym pracodawcą w mieście.

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Piły, w szczególności mieszkających na Osiedlu Górnym, o pomoc i udostępnienie fotografii przedstawiających wyżej opisane miejsca. Osoby które, posiadają takie materiały proszone są o kontakt z Maciejem Usurskim Tel. 609 576 644 lub email: maciej.uski@wp.pl
Link do zrzutki : https://zrzutka.pl/bu2bza
Każda z osób, która wpłaci :
50 zł – otrzyma pamiątkowy kubek
100 zł – otrzyma jubileuszową koszulkę
W ramach projektu powstanie, również mapa osiedla z blokami reklamowymi dla sponsorów inicjatywy.
Podczas obchodów jubileuszu każdy z uczestników otrzyma mapę.
Poniżej linki do filmów, które powstały w ramach historii pilskich osiedli

Państwa pomoc będzie cennym wsparciem i wkładem w powstanie materiału filmowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *