propozycji do PROJEKTU BUDŻETU POWIATU Pilskiego na 2018r.

We wrześniu 2017 roku Rada Osiedla Górne w Pile wystąpiła do Starosty Pilskiego – Pana Eligiusza Komarowskiego z propozycjami inwestycji na Osiedlu Górnym.

Rada i Zarząd Osiedla Górne w Pile uprzejmie prosi PANA STAROSTĘ i Zarząd Powiatu Pilskiego o wnikliwe rozważenie możliwości umieszczenia w zakresie propozycji do PROJEKTU BUDŻETU POWIATU Pilskiego na 2018 rok priorytetowych inwestycji na terenie Osiedla „Górne” w Pile popieranych przez Radną Rady Powiatu Panią Agnieszkę Magnucką.
1. Droga Powiatowa ul. Wyspiańskiego od ul. Słowackiego do ul. Konarskiego
zdegradowana nawierzchnia, szczególnie zapadanie się nawierzchni przy
skrzyżowaniu z ul. Orzeszkowej – wymaga nakładki.
Bardzo ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców jest wybudowanie czterech zatok autobusowych wraz z parkingiem przy wjeździe z ul. Konarskiego.
Prosimy o pilne zabezpieczenie terenu przy ul. Wyspiańskiego na wysokości
ul. Rugijskiej poprzez montaż barier – słupków ponieważ teren pobocza został
całkowicie rozjechany – zdegradowany przez autobusy komunikacji miejskiej, należy ustawić znak drogowy „zakaz zatrzymywania i postoju”.
W jezdni na skrzyżowaniu z ul. Wyszyńskiego od strony apartamentów winien być zlikwidowany uskok przy chodniku.
Ten odcinek drogi jest najważniejszym ciągiem komunikacyjnym Osiedla i Miasta który wymaga pilnej przebudowy.
2. Budowa parkingu przy ul. Ceglanej i ul. Żeromskiego na działce nr 1321/2 przyległej do opłotowania Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile (Ceglana – Żeromskiego). Wieloletnie zaniedbania tego terenu przez Gminę Piła doprowadziło teren do całkowitego zdewastowania nawierzchni. Parking w kształcie litery „L” rozwiązałby problem mieszkańców osiedla i gminy jak, uczniów i studentów. Przewidywany koszt inwestycji to kwota około 300 tysięcy złotych na co składa się 200 miejsc parkingowych w kwocie 1.500 zł za jedno miejsce o powierzchni 12.5m kw (5 razy 2.5).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *